KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318088
nr 1231 8088
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 45. Olja på duk, Stockholm, 33x54
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:41:38
350 kr
1.000 kr